LGS Hazırlık Tam Başarı Modeli

Ankara Ümitköy Merkezli LGS Hazırlık Tam Başarı Programımızda, sloganımız “İyi Başla İyi Bitir!”

Ümitköy LGS Hazırlık

Ümitköy LGS Hazırlık

Bu hazırlık programlarımızı iyi bir liseye yerleşmek isteyen öğrenciler için kapsamlı olarak hazırladık. Eğitim koçlarımız öğrenci ve alinenin belirlediği hedefler doğrultusunda süreci planlar ve yürütülmesine destek sağlar.

 

Bu destek öğrencinin kişisel özelliklerinin analizi ile LGS Hazırlık Programının en verimli şekilde uygulanacağı sınıfı belirlemek, öğrencinin kendisine özgün ve uygulanabilir verimli çalışma programının hazırlanması ile başlar. Bu programların takibi ve öğrencilerimizin gelişimine katkısı eğitim koçları tarafından bizzat takip edilir.

Aktif tekrar programları ile öğrencinin eksik olduğu ders ve konu bölümleri giderilir.

Ankara Ümitköy’de bulunan merkez binamızda, branş öğretmenlerimiz ile birlikte haftalık 2-4 saat özel bire bir eğitim programlarına katılan öğrencilerimiz öğrenmekte güçlük çektiği konular üzerinde branş öğretmeninin desteği ile bizzat kendisi öğrenme materyalini analiz eder, anlayamadığı konu ve soru çözümlerinde birebir destek alarak sağlam adımlarla yol alır. Bu uygulamamız ile öğrencilerimiz eğitim kadromuzdan güvenle destek alır ve eğitim sürecinde daima aktif olması sağlanır.

Aile Bilgilendirme Sistemi ve Uzman Psikolog Desteği

Ümitköy Merkezli LGS Hazırlık programlarımız hakkında, ailenin bu süreçte bilgilendirilmesi, öğrencimize destek olmakta aileyi aktif kılar. Aile bilgilendirme sistemi ile ailenilerin bu programda desteğinin alınması LGS Hazırlık sürecinde hedefe ulaşmakta verimli kılan önemli bir unsurdur.

Bu unsuru LGS Hazırlık sürecinde ailenin öğrenci başarına maksimum katkı sağlamak üzere velilerimizi Uzman Psikolog ve Eğitim Koçlarımızın öğrenclerin tutum, davranış, ders çalışma performansı ve hazırlık sürecinde daha aktif kılınması doğrultusunda yaptıkları analiz ve tespitler üzerinden uzman psikologlarımızın tavsiye ve önerilerini anne ve babalarımızın dikkate alarak öğrencimiz ile iyi bir diyalog ve iletişime geçmelerini sağlaması bakımından tavsiye etmekteyiz.

Odtülüler Mat/Fen Eğitim Kurumları’nda bireyi tanımak ve onun gelişimine özgü program hazırlamalak temel prensibimizdir. Bu nedenle Uzman Psikologlarımızla bu yoğun süreçte öğrencilerimizin karşılaşabileceği zorlukları ortadan kaldırıyor, kendilerini tanıyıp kişisel özelliklerini kuvvetlendirip daha büyük hedeflere ulaşmaları için destekliyoruz

LGS Hazırlık Döneminde Çocuğunuza Artık "Ders Çalış" Demeyeceksiniz

Bu sorumluluğu Odtülüler Mat/Fen Eğitim Kurumları’nın uzman kadrosu ile oluşturduğu sistemli eğitim anlayışı ile ders çalışmayı her öğrencimize öğrenmeyi öğretme ve bilgi birikimleri arttıkça kendi gelişimlerindeki yükselmenin farkındalığını görmesi karşılığında ders çalışmak onlar için istenen ve zevkle yapılan bir faaliyet haline gelmektedir.

 

Özgün Yayın Desteği

Odtülüler Mat/Fen Eğitim Kurumları’nda standart dökümanların yanında öğrencilerine özel olarak hazırlanmış ekstra dökümanlar verilir. Bu sayede öğrenclerimizin boş zamanlarının değerlendirilmesi ve daha verimli çalışması sağlanır.

Ankara, Ümitköy’de bulunan LGS hazırlık merkezimizde öğrencilerimizi girmek istedikleri liselere hazırlıyor, uzman branş öğretmenlerinden oluşan zengin eğitimci kadromuzla öğrencilerimizin hedefledikleri okullara yerleşmelerini sağlıyoruz.