Ankara Ümitköy LGS Özel Dersleri

Ümitköy LGS Hazırlık Kursları

Ümitköy LGS Hazırlık Kursları

Ankara Ümitköy’de sistematik ve kaliteli bir eğitime sahip olan Odtülüler Mat/Fen Eğitim Kurumları, geçmişten günümüze sorumluluklarının bilincinde olan özgün bireyler yetiştirmeyi hedefler.

Bu hedefe ulaşmak için yapılan çalışmalar içinde özel ders programlarının özgün ve öğrenci niteliklerine uygun yapılandırılması ancak kurumsal bir kimlik çerçevesiyle sağlanabilir. Odtülüler Mat/Fen Eğitim Kurumları, branş öğretmenlerinden oluşan deneyimli kadrosu, disiplin ve özveri anlayışıyla bu kriterleri fazlasıyla sağlar. Özel ders, öğrencinin kendisini yetersiz hissettiği veya öğrenmede güçlük çektiği derslerden, deneyimli öğretmenler tarafından öğrenciyi örenmede merkeze alan verimli çalışmalardır.

Özel ders programlarının verimliliği disiplin ve gerçekçilik sınırları çerçevesinde ancak özverili çalışmalar ile sağlanabilir.

Bu sorumluluğu almak, öğretmeni sadece ders anlatmak değil, öğrencisini kişisel olarak analiz edip, bu süreçte kullanacağı en etkili yolu belirlemesini de gerektirir.

Profesyonellik Bu Noktada Kendisini Gösterir

Odtülüler  Mat/Fen Eğitim Kurumları’nda özel ders öğretmenlerimiz tarafından öğrencinin bilgi düzeyi, algılama durumu analiz edilerek hedef doğrultusunda ders programı yapılır.

Özel Ders Programı Ne Kadar Sürmelidir?

Özel ders programları, verimlilik sağlayıp sonuç alınabilmesi bakımından düzenli bir şekilde uygulanmalıdır. Ancak kalıcı öğrenme sağlamak ve istenen hedefe ulaşmak bu şekilde mümkündür. Şu gerçek gözden kaçırılmamalıdır; yapılan özel dersin verimliliği az da olsa belirlenen gün ve saatte düzenli yapılan programla kendisini gösterir.

8. sınıf öğrencileri sınav hazırlığı içinde olduklarından az da olsa kişiye göre değişen stres ve kaygı yaşarlar. Bu kaydı özel ders öğretmenlerimizin Sınav Koçluğu ve Psikolojik danışman desteği ile azaltılıp başarıya artı katkı sağlayacak yönde kullanılır. Bu çalışmanın fayda sağlamasında odak nokta olan öğrencimizinde payı ayrıca büyüktür.

Ankara Ümitköy Odtülüler Mat/Fen Özel Ders Programları

Öncelik; öğrenciyi doğru tanımak, aldılama düzeyini anlamak ve verimlilik açısından en uygun zamanda programa başlamaktır. Öğrencinin kendisine özgü uygulayabileceği verimli ders çalışma programı hazırlamak ve takip etme esasları dikkate alınarak ders programları hazırlanır.

Ümitköy LGS Hazırlık Matematik Ders Programı

Haftada 4 saat ayrılan LGS Hazırlık Matematik dersleri, branş öğretmenleri tarafından, Ümitköy'de bulunan merkez binamızda verilmektedir.

Ümitköy LGS Hazırlık Sosyal Bilgiler Ders Programı

LGS Hazırlık Sosyal Bilgiler dersleri, branş öğretmenleri tarafından Ankara Ümitköy merkez binamızda öğrencilerimize sunulmaktadır. Haftalık ders programında 2 saat ayrılmıştır.

Ümitköy LGS Hazırlık Fen ve Teknoloji Ders Programı

Ümitköy merkez binamızda Fen ve Teknoloji öğretmenleri tarafından verilen derslere haftalık ders programında 3 saat ayrılmıştır.

Ümitköy LGS Hazırlık İnkılap Ders Programı

Ankara Ümitköy'de bulunan merkezimizde öğrencilerimize branş öğretmenleri tarafından LGS Hazırlık kurslarımız kapsamında LGS Hazırlık Inkılap Dersine haftalık ders programında 1 saat ayrılmıştır.

Ümitköy LGS Hazırlık İngilizce Ders Programı

İngilizce LGS Hazırlık derslerimize ders programında 2+1 saat ayrılmıştır, yine Ümitköy merkez binamızda İngilizce Öğretmenleri tarafından verilmektedir.

Ümitköy LGS Hazırlık Türkçe Ders Programı

Programımıza, öğrencilerimiz için hazırlanan ders programında haftada 2+1 saat Türkçe LGS Hazırlık dersleri eklenmiştir, LGS Türkçe hazırlık dersleri yine Ümitköy merkez binamızda branş öğretmenleri tarafından verilmektedir.